BESYO Bölümünü Okursam İşsiz Kalır Mıyım?
Birçok insanın artık dönemimizde BESYO bölümüne karşı olan bakış açısı okuyanların işsiz kaldığı bölüm adı altında. Peki bu düşüncenin sebebi nedir? Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi olarak bu soruya bir cevap vermeye karar verdik. BESYO bölümüne olan bu ön yargının sebebi insanların BESYO bölümünden mezun olur olmaz hemen ellerine iş geleceğini sanmalarıdır. Bu kesinlikle doğru değildir. Bu olay her iş için de aynıdır. Çalışmadığınız çaba göstermediğiniz sürece hiçbir yere varamazsınız. Oturarak gelişim sağlayamaz hedeflerinize ulaşamazsınız. Disiplinli bir biçimde çalışmanız gerekmekte ve öğrendiğiniz bilgileri her gün tazeleyip üstüne de ekleyerek gitmelisiniz. Aksi takdirde insanların şu anki BESYO bölümüne olan bakış açısını kabul edip doğrulamış olursunuz. Yeterince çalıştığınız sürece hangi bölümden mezun olursanız olun hak ettiğiniz konuma sonunda ulaşacaksınızdır. İnsanlar BESYO bölümlerini çok kolay olarak görüyor. Ama aslına bakacak olursak her bölümün ve her işin kendine göre bir zorluğu bulunmaktadır. Günümüzdeki antrenörlere ve spor yöneticilerini ele alabiliriz. Bilindik antrenörler arasında hangi biri bütün hayatını çalışmadan geçirip o konuma gelmiş olabilir ki? Bu mümkün değildir. Antrenörlük hakkında bilgi sahibi olmadan o spora tamamen hâkim olmadan başarılı bir antrenör olmak imkanızdır. Hedef olarak gördüğünüz meslek hakkında araştırmalar yapmalısınız ki, rakiplerinizi bu konuda da geride bırakabilesiniz.

Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi
Öncelikle size biraz kadromuzdan ve sizler için yaptıklarımızdan bahsedelim. Öncelikle sizler için uzmanlardan oluşan profesyonel ve deneyimli bir kadro kurduğumuzdan başlayalım. Siz öğrencilerimiz için antrenörlerimizi en deneyimli ve en profesyonel insanlar arasından seçtik. Aklınızda bulunabilecek herhangi bir soru işaretine karşın antrenörlerimiz sizlerin her sorusunu cevaplamaya tercih etmek istediğiniz bölüm hakkında da sizlerle bilgi paylaşmaya hazır konumdadır. Sizlerin heveslerini olabildiğince arttırmak ve sizlere sporu olabildiğince aşılayarak antrenman yaptırıp BESYO bölümünün yetenek sınavına hazırlamayı Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi olarak görev bildik. Siz öğrencilerimizi Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi antrenör kadromuz ile yetenek sınavınıza hazırlamak için özel bireysel antrenmanlarımız bulunmaktadır. Antrenmanlarımızın uzunluğu ve yoğunluk durumu öğrencilerimizin gelişimine göre değişiklik göstermektedir. Çoğu öğrencimiz yetenek sınavlarına kadar çoktan eğitimini tamamlamış antrenmanlarını tekrar tekrar yaparak gelişimini bir üste kademeye koymaya başlamış oluyor. Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi olarak sizleri aramıza davet ediyoruz. Daha fazla zaman kaybetmek yerine sende hemen aramıza katılarak bizle çalışmaya başlayabilirsin.

BESYO Bölümünde Okul Dışında Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?
Kendinizi gerçekten geliştirmekte istekli olduğunuz sürece bunu yapabilmek için önünüzde çok fazla yol bulunmaktadır. Öncelikle tercih ettiğiniz mesleği yapıyor olan veya yapmış olan yani kısaca bu konuda daha önce deneyim kazanmış bir insana aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Zeytinburnu BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimize bu konularda yardımcı olmak adına titizlikle seçmiş olduğumuz antrenörlerimizden yardım alabilirsiniz. Deneyimli insanlar ile yapacağınız sohbetler sizin gelişiminizde çok etki sağlayacaktır. Tercih etmiş olduğunuz meslek hakkında araştırmalar yapıp gündemini de takip edebilirsiniz. Bu sizin gelişmenizde çok yarar sağlayacaktır. Çünkü bildiğiniz üzere spor dallarının her biri her gün değişmekte ve daha doğrusu gelişim sağlamaktadır. Bu değişimi ne kadar takip edip ona ayak uydurabilirseniz sizin gelişmeniz adına o kadar yararı dokunur. O spor dalı hakkında yazılmış makaleleri okumanız ya da dediğimiz gibi Zeytinburnu BESYO Spor Akademi olarak bizden de yardım almanız sizin gelişiminiz adına çok yarar sağlayacaktır. Tercih etmiş olduğunuz sporun maçlarını izleyebilir deneyimli olan insanlardan birini kendinize örnek alarak onun yaptıklarına dikkat ederek fiziksel olmasa da zihinsel olarak yaptıklarını kendinize uyarlamanız da gelişiminiz de yarar sağlayacaktır. Geçmişte yapmış olduğu çalışmalar röportajları konuşmaları hepsini okuyarak kendinize bir insanı örnek alabilirsiniz bunu yapmaktan çekinirseniz gelişemezsiniz. Gelişmek istediğiniz zaman özgüveninizi olabildiğince yüksek tutmanız gerekir. Örnek alacağınız insanın sadece spora olan pozitif yönlerini de araştırmakla kalmayın bir şeyi neden yaptığı hakkında da fikir üretin, bulun ki, eğer bu size göre yanlış ise kendi imajınızı da ona göre şekillendirin.