PMYO Başvuru Şartları

İçerik

  1. PMYO Başvuru Şartlar
  2. PMYO Ceza Puanı
  3. PMYO Dan Mezun Olduktan Sonra Ne Oluyor?
  4. PMYO Eğitim Süresi
  5. PMYO Eğitim Kadın

PMYO Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
Ön lisans, lisans mezunları olmak şartıyla aynı zamanda bunlara da denk olan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul görülen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan kişiler başvuru yapabilir.
ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavında lisans programı için P3’ten 60 ve üzeri almak Ön lisans programlarına ise P93 puan türünden 65 üzeri ve puan almak gereken şartlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra 18 yaşını doldurmuş 30 yaşından ise küçük olmak gerekmektedir.

PMYO Ceza Puanı

MADDE 14- (1) Disiplin notu indirilen öğrenciye aşağıdaki durumlarda gerekli yazılı ihtar yapılır. a) Öğrencinin aldığı ceza puanı toplamı PMYO ve FYO için (20) yirmi ‘ye, PAEM ve POMEM için (10) ona ulaştığı zaman idare tarafından, bu durum öğrenciye ve ailesine yazılı olarak bildirilir.

PMYO Dan Mezun Olduktan Sonra Ne Oluyor?

Polis meslek yüksek okulu mezunları sadece emniyet genel müdürlüğüne bağlı olarak farklı kurumlarda göreve başlayabilmektedirler.

PMYO Eğitim Süresi

PMYO da 2 yıllık eğitim verilirken POMEM de ise, en az 4 ay eğitim verilir. PMYO da en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir.

PMYO Eğitim Kadın

Söz konusu hususların başında kadın adaylar için özel bir okul olmadığı gelmektedir. Kadın adayların böyle bir beklentisi var ise bunun olmadığını bilsinler ve buna göre hareket etsinler. Bilindiği gibi PMYO eğitimi yaklaşık 2 yıl sürmekte ve adaylar burada yatılı olarak kalmaktadır.