Büyükçekmece BESYO Spor Akademisi ile nasıl çalışabilirsiniz?
Çalışmanız için gereken fiziksel özellikler nelerdir? Büyükçekmece BESYO Spor Akademisi olarak bu gibi sorularla çok karşılaşıyor olmamız ile birlikte bu konuya artık bir açıklık getirmek istedik, bizimle birlikte çalışmak ekibimize katılıp BESYO’ da hayalinizdeki bölümün fiziksel yetenek sınavını kolayca kazanabilmek için hazır olduğunuzu düşündüğünüz herhangi bir zamanda bizde sizi bekliyor olacağız. BESYO yetenek sınavında fiziksellik ne kadar önemli olsa da mental olarak yüksek olmakta çok önemlidir. Yapacağınıza inanmanız gerekir. Biz sizi hem fiziksel hem ruhsal olarak sürekli yüksek tutmayı amaçlıyoruz.

Büyükçekmece BESYO Spor Akademisi olarak önceliğimiz ve amacımız nedir?
Büyükçekmece BESYO Spor Akademisi tabi ki sizi sınava hazırlamak ile birlikte aynı zamanda sizi spora heveslendirmek ve ilginizin artmasını sağlamak. Kondisyonunuzun formda olması ve dayanıklılığınızı sağlamaktır. Çünkü bunlar BESYO parkuru için en önemli etkenlerdir. Seçeceğiniz bölümler hakkında sorularınızı vs. cevaplayan uzmanlarımız olmakla birlikte fiziksel gelişiminiz hakkında da sizi bilgilendirip yardımcı olacak bir ekibimizde bulunmaktadır. Sizi olabildiğince hedefinize giden yolda yolunuzu kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağımıza emin olabilirsiniz. Hedefiniz olan bölüm hakkında bilgi sahibi olabilmeniz adıma her bölümün uzmanı olarak profesyonel bir kadromuz bulunmakta.

BESYO’ nu kimler tercih etmeli?
Spor zeki insanların yaptığı aslında çok basit bir aktivitedir. Genel olarak tüm spor dallarında fizikten çok aklıyla ön plana çıkan oyuncuların başarıya sahip olduğunu biraz araştırma yapma sonucu görebilirsiniz. Günümüzdeki spor dallarına bakarak da hepsini her geçen gün daha da geliştiğini görebiliriz. Sürekli devam eden bu değişime ayak uydurmak isterseniz eğer Büyükçekmece Besyo Spor Akademi olarak size bu konu hakkında da yapmanız gereken şeylerden bahsedebiliriz. Amacımız sizi sadece fiziksel değil mental olarak da hazırlayıp aynı zamanda konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak.

BESYO bölümleri?
BESYO bölümleri üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genel olarak bilinen temel bölümler şunlardır;
1. Beden Eğitimi Öğretmenliği
BESYO tercih eden öğrencilerin çoğunluğunun ilk tercihinde yer alır.
Nedeni ise insanlara göre diğer bölümlere göre daha kolay olmasıdır.
2. Antrenörlük
Seçmiş olduğunuz spora göre o spor dalı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak eğitimler verir. Bu bölümden mezun olarak seçmiş olduğunuz spor dalından antrenörlük belgesi almanız mümkündür. Eğer kendinizi bu konuda geliştirirseniz kondisyon koçu veya seçmiş olduğunuz spor dalında antrenör olma hakkına sahip olabilirsiniz.
3. Rekreasyon
Rekreasyon “boş zaman aktivitesi” anlamına gelir. Boş zamanlarda aktivite yapma isteğimizi rekreasyon ile gideririz. Rekreasyonel boş zamanda insanın psikolojisi ve biyolojisi ile harekete geçen ve insanın içinde bir aktivite yapma isteği bulunma durumuna denir.
Rekreasyon alanında bulunan her birey, yapılabilen bütün sosyal organizasyonların yönetimlerinden sorumludur. Organizasyonun yapıldığı yani bölgedeki mekânın sorumluluğu sizde olabilir birden fazla etnik yapıya sahip olan insanları aynı organizasyonda toplayım onların eğlenmesini sağlamanız gerekebilir.
4. Spor Yönetimi
Besyo’nun bu bölümünde spor dallarında yönetim kısmındaki bilgilere sahip olursunuz.
Örneğin okuduğunuz spor dalıyla ilgili veya size göre değişiklik göstererek seçeceğiniz bir spor dalında spor kurumunun veya bir spor kulübünün yönetici yetkisine sahip olmanızı sağlar.

BESYOYU KAZANMAK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?
Büyükçekmece Besyo Spor Akademi olarak önerlilerimiz; öncelikle tabi ki hedeflemiş olduğunuz üniversitenin taban puanına göre üniversite sınavında TYT ve AYT de gerekli puanı yaparak üniversiteyi öncelik olarak tutturmanız lazım üniversiteyi tutturduktan sonra da her şey tamamlanmış olmuyor. Üniversitenin sizin için hazırladığı yetenek sınavını istedikleri sürede veya altında tamamlamanız gerekmektedir. Bu konumda da bizden eğitim almış olursanız diğer adaylardan her zaman 1 adım önde olmuş olursunuz. Size tavsiyemiz geç olmadan bize yani Büyükçekmece Besyo Spor Akademisine katılmanız ve şimdiden antrenmanlar yaparak yetenek sınavına hazırlanmanızdır.