Arnavutköy BESYO Spor Akademisi Nedir?
Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde eğitim veren spor akademisinin şubelerinden biri de Arnavutköy BESYO Spor Akademisidir. Bu kursların bilinen isimlerinden biri de spor bilimleri hazırlık kursudur. Spor bilimleri hazırlık kursunda yeteneğin ve seçtiğin spor dalını yapabilmen de önemlidir. Arnavutköy BESYO Spor Akademisi, akademik çalışmanın yanında bir de yoğun bir fiziksel çalışmayı da gerektirir.

Bu çerçeve de BESYO hazırlık sadece akademik çalışmayı barındırmaz onunla birlikte fiziksel çalışma da mevcuttur. Spor bilimleri ile gereksiz efor sarf etmek yerine verimli ve daha teknik bir çalışmayla birlikte başarı sağlamak mümkündür. BESYO kurumunun asıl işlevi de budur. BESYO kısaltmasındaki ilk iki harfin karşılığı bedensel eğitim (physical education) olarak geçmektedir. Spor bilimleri insanın fiziksel yapısı ile ilgilenir. Bu çerçevede spor bilimleri insan vücudunun yanında kas bilimi ile de ilgilenir. Spor bilimleri ile birlikte insan vücudunun sağlığı da korunabilmektedir. Bu yüzden spor bilimleri bütün profesyonel ve amatör sporcuları ilgilendirir.

BESYO tüm bu bilinç düzeyi kavramlarını bulundurma özelliğini taşıyan bir kurumdur. Buna göre BESYO konu ile ilgili olarak temel ve güvenilir bilginin yer aldığı bir kurumdur. Yurtdışında bedensel eğitim ve spor bölümü olarak geçen BESYO kurumlarında da bilinçli bir eğitim verilmektedir. Spor bilimleri hazırlık kursunda 8 aylık temel bir eğitimden sonra adayların temel özellikleri, yetenekleri iyi bir eğitim ile ileri seviyelere taşınmaya çalışılır.

Buna göre spor bilimleri hazırlık kursu içerisinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik de yapılabilmektedir. Bu desteğin gücüyle birlikte hazırlık kursu öğrencileri sınavlarda daha iyi verim alıp daha iyi sonuçlar alabilmektedirler. Arnavutköy Spor bilimleri hazırlık kursu bu alanda başarılı olmanıza yardımcı olur.

Spor alanındaki pek çok insanın başarılı olmasında Arnavutköy BESYO Spor Akademisi etkili olmuştur. Tabii ki bu alanda yetenek de önemlidir. Yani sporcu olacak insanların, hatta amatör sporcuların da asıl dikkat etmesi gereken konu ise yeteneğinin olduğu alanda çalışmak, bu alanda uğraş vermektir. Aksi takdirde kişinin kendisine uygun olmayan dallarla uğraşması iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Bu çerçevede akademik olarak çalışma yapmak, ihtiyaçlar ne ise belirlemek ve o yönde çalışma yapmak en doğru karar olacaktır. Bu şekilde hem doğru yönde ve daha verimli bir çalışma yapılmış olur hem de başarıyı elde etmek için daha az çaba sarf edilir. Arnavutköy BESYO Spor Akademisi en doğru şekilde eğitilmeniz için eğitim vermektedir.

Maalesef ülkemizde buna benzer uygulamalar pek görülmemektedir. Oldukça da kötü sonuçlara yol açmaktadır. Özel yetenek sınavları bu alanda oldukça önemli bir yere sahip. Bunun için öncelikle hangi alanda yeteneğinin olduğunu öğrendikten sonra bu yetenek sınavlarına hazırlanılmalı ve girilmelisin. Spor Akademisi Buralarda asıl yapılan şey yetenekleri geliştirmek ve olabildiğince en iyi yerlere getirmektir. Geliştirilen yeteneklerle birlikte daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu çerçevede bu tip kurumlar psikolojik destekli olarak bilime dayalı olarak çalışır ve faaliyet gösterirler. Antrenörlerin bu konuda çok büyük bir sorumluluğu vardır. Ancak ülkemizin değişmez sorunu burada da karşımıza çıkıyor arz ve talep evet okul sayısı her ne kadar çok olsa da okulu isteyen öğrenci sayısı katbekat daha çok olduğu için eşitler arasında yapılan yarışta öne çıkmak gerekmektedir. Arnavutköy BESYO Spor Akademisi de bu yönde eğitim vermek için ortaya çıkmıştır. Bu kursların amacı sınav ve mülakatlar için öğrenciye eğitim vererek daha kolay yerleşmesine yardımcı olmaktır. Ülkemiz spor alanında başarılı olan ülkeler arasına girmek için son dönemlerde spora çok büyük yatırımlar yapıp önem vermektedir.