Neden Ümraniye BESYO Spor Akademisi ?
Bizimle çalışmanız için sahip olmanız gereken özellikler tam olarak nedir, bizimle neden çalışmalısınız, biz kimiz? Gelin birlikte bu soruların hepsine bir cevap bulalım. Öncelikle bizim öğrencimiz olmanız için fiziksel özelliklerinizin sizin için yeterli olması bizim için hazır olduğunuz anlamına gelir. Neden bizle çalışmanız gerektiğine değinecek olursak. Bize katılarak disiplin kazandığınızı çalışmayı sevmeye başlayacağınızı deneyimledikçe neden bizle çalışmanız gerektiğini kendi kendinize anlayarak bizle çalıştığınıza asla pişman olmayacağınızın garantisini dahi verebiliriz. Ve gelelim bizim kim olduğumuza. Biz kimiz? Biz öğrencilerimizin yetenek sınavlarında zorlanmadan diğer öğrencilere göre fark yaratmasını isteyen Ümraniye BESYO Spor Akademisiyiz. Her daim bizim başarımızdan daha çok öğrencilerimizin başarısını düşünen bir akademiyiz. Her zaman da öğrencilerimizi başarılı bir şekilde yetiştirerek yetenek sınavlarını kolayca geçmelerini sağlayan bir akademiyiz. Ümraniye BESYO Spor Akademisi olarak bulunduğumuz konumdan saygı ve başarı adı altında anılmaktan gayet memnunuz.
Ümraniye BESYO Spor Akademisi olarak yıllardır bir sürü öğrencimiz bize katıldı yetenek sınavı için alabileceği en iyi eğitimi alarak aramızdan ayrıldı. Sende rakiplerinden farklı olarak bizimle çalışmaya başlayarak rakiplerinden çok daha önde ol. Neden çok daha iyi olabilecekken sadece yapmakla yetinesin ki. Aramıza katılarak farklı ol fark yarat. Her zaman önde ol. Daha hızlı, daha dayanıklı, daha iyi ol. Onlar yetenek sınavını ilk defa yaparken sen üniversitenin senden istediği sürenin çok daha altında tamamla. Bunları yapabilecek vaktin varken hala o vakti neden boşa harcıyorsun. Hemen bizle çalışmaya başla. Ve artık oturmak yerine yetenek sınavına hazırlan.

BESYO İş İmkanları Nelerdir?
Tercih etmiş olduğunuz bölüme göre değişiklik göstererek iş imkanlarınız yeterince vardır. Ama bunun için tabii ki emek vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iş bulmanız tabi ki zorlanacaktır. Çoğu insanın BESYO bölümüne karşı bir önyargısı bulunmakta. İşsiz kalırım gibi endişeleri var. Tercih ettiğiniz mesele için emek göstermezseniz bunun olması gayet doğaldır. BESYO bölümünü kolay görerek zaten mezun olduktan sonra rahatça iş bulurum diye düşünerek işsiz kalırsınız ve şaşırmanız da doğru olmaz. Bu iş için yıllarını vererek deneyim kazanan o kadar insan varken siz hiç uğraşmadan zaten iş bulamazsınız. Bu sadece spor için geçerli değil diğer tüm meslekler için aynıdır. BESYO bölümünden mezun olarak beden eğitimi öğretmeni, antrenör, spor yöneticiliği bölümünü bitirerek biraz deneyim kazandıktan sonra bir spor kulübünde yönetici konumunda işe başlayabilirsiniz. Ümraniye BESYO Spor Akademisi olarak hem antrenörlerimiz hem de öğrencilerimizin genel görüşüdür ki. Yeterince emek verip çabalamadan hayalinizdeki meslek hakkında bilgi sahibi olup yeterli deneyim kazanmadan kolayca iş bulmanız pek mümkün değildir. Mümkün olduğunca seçmek istediğiniz meslek hakkında araştırma yapıp bilgi sahibi olmanız Ümraniye BESYO Spor Akademisi olarak size önerimizdir.

BESYO Bölümünü Kimler Neden Tercih Eder?
BESYO bölümünü tercih eden genel öğrenci kitlesi sporcular ve sporu sevenlerden oluşmaktadır. Bu sebeple tercih etmelerinin sebebi de açıktır. Hayatları boyunca spor yapmayı sporla iç içe olmayı hedefleyen insanların tercih ettiği bölümdür. Bu bölümü tercih ederek seçmiş olduğunuz spor dalına göre antrenör veya spor yöneticisi konumlarında spor kulüplerinde çalışabilmeniz mümkündür. Antrenörlük belgesi alabilir. Ve daha önce eğer profesyonel olarak o sporu yaptıysanız, daha önce oyuncu olarak oynadığınız kulüpte artık antrenör olma yetkisine sahip olursunuz. Yani kısaca soruya Ümraniye BESYO Spor Akademisi olarak cevap vermek gerekirse, çoğunluk olarak sporla bağlantısı olan insanların BESYO bölümünü seçtiğini söyleyebiliriz.