Başarımızın Anahtarı

webindx-1     Kursumuza yeni kayıt olmuş bir öğrencimiz ilk olarak TANITA BC-418 profesyonel ölçüm cihazı ile boy, kilo, yaş bilgilerini aldıktan sonra vücuttaki yağ oranı, sıvı oranı, kas oranı, bacak kas kuvvetleri, kol kas kuvvetleri ve bacak kuvvet oranlarını tespit ediyoruz.
Öğrencimizin bu oranları tespit edildikten sonra kendisine uygun antrenman grubuna alıyor, ölçüm sonuçlarının ortalamalarına göre gruplar belirlenip üniversitelerin sınav sistem ve tarihlerindeki farklılıklarıda göz önüne alarak en uygun antrenman programlarını hazırlıyoruz.
Daha sonra öğrencimize bir danışman hoca belirleyip eğer bir sporla uğraşmamışsa ona en uygun branşa yönlendiriyor, ayrıca genel atletizm ve koordinasyon gruplarında seviyesine ve hedeflerine uygun gruplarla antrenmanlara başlamasını sağlıyoruz.
Yaklaşık 45 günde bir tekrar ölçüm yapıp öğrencilerimizdeki gelişimin sonuçlarını da göz önüne alarak, antrenmanlarda yapmış olduğu dereceler, uygun olduğu ya da varsa hedefindeki okullardaki (YGS’den almış olduğu puanıda göz önüne alarak) kazanma ihtimalini sıralayıp ona en uygun 4 okulu belirliyoruz.
Gerekirse ve öğrenci tarafından istenirse (sınav tarihlerinin çakışmaması ve sınav için gerekli koşulları sağladığı takdirde) seçilen tüm üniversitelerin sınavlarına girmesini ve kazanmasını sağlıyoruz.

Ayrıca;
Öğrencilerimizle kayıtlara ve sınavlara birlikte gidiyor, onlar ve aileleri için; ulaşımı, eğer ihtiyaç duyulursa konaklamayı ve beslenmelerini en uygun şekilde yıllardır elde ettiğimiz tecrübemizle sağlıyoruz.
Örneğin bir öğrencimizin il dışında girmiş olduğu bir sınavda, sınava geç bir saatte girecekse eğer açık alanda güneşin altında ya da kapalı bir alanda saatlerce beklememesini sağlayarak sorumlu bulunan eğitimcimiz tarafından sınava gireceği saate en yakın zamanda çağrılmasını sağlıyor ve böylece sınavdan önce yaşayabileceği ruhsal ve bedensel yorgunluk kayıplarının en az seviyeye inmesini sağlıyoruz.

Çalışmalarımızın Başlangıç Tarihleri;
        Öğrencilerimizi kış ve yaz grubu olmak üzere 2 grupta hazırlıyoruz. Kış grubumuz liselerin son sınıflarında okuyan ve mezun olmuş öğrencilerden oluşmakta ve Ocak ayından itibaren YGS’nin yapıldığı 27 Mart tarihine kadar hafta içi okul ya da dershanelerine devam etmekte hafta sonları ise antrenmanlarımıza katılmaktadır.
        Kış grubuyla beraber YGS ‘ den sonra haftanın 4 günü, 18-26 Haziran tarihleri arasında yapılan LYS den sonra kursumuza katılacak olan öğrencileri de göz önüne alarak haftanın 6 günü yaz grubu çalışmalarına başlıyor, son BESYO sınavının yapıldığı tarihe kadar (Eylül ayı başları) çalışmalarımıza devam ediyoruz.
   Lütfen özel yetenek sınavlarına hazırlanmak için YGS-LYS sonuçlarının açıklanmasını bekleyip rakiplerinizden geride kalmayın.