BESYO nedir?
Açılımı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’dur. BESYO kısaca spor bölümüdür. İçinde bulundurduğu meslekler birden fazla olsa da insanlar en çok beden eğitimi öğretmenliğini bilir ve BESYO bölümünün sadece beden eğitimi öğretmenliğinden ibaret olduğunu düşünür. Fakat bu algı doğru bilinen bir yanlıştır. BESYO içinde beden eğitimi öğretmenliği dışında birçok bölüme ev sahipliği yapmaktadır.

BESYO denildiği zaman akla ilk gelen spor bölümüdür. Ve bu doğrudur. Bu bölümden mezun olarak antrenör olmuş. Bir spor kulübünün yöneticiliğini ele almış birçok insan bulunmakta. İnsanların gözünde BESYO sadece diğer bölümleri okumak istemeyen insanların seçtiği kolay görünen bir bölüm fakat, üniversiteler alım yaparken kendilerine has yetenek sınavlarına tabii tutmaktadırlar. Bu gibi yetenek sınavlarının sizin için kolaylaşmasını istediğiniz zamanlarda Sultangazi BESYO Spor Akademisi olarak devreye biz giriyoruz. Öğrencilerimizin düzeyine göre yaptırıyor olduğumuz antrenmanlar sayesinde öğrencilerimiz disiplin altında çalışmakta. Ve genellikle başarılı olmaktalar. Yetenek sınavlarında şu ana kadar başarısız olan bir öğrencimiz bulunmamaktadır. Bunun sebebi her zaman sıkı ve disiplinli bir çalışma sistemimizin oluşudur. Sultangazi BESYO Spor Akademisindeki antrenmanların temposu ve yoğunluğu tamamen öğrencirin seviyesine göre değişiklik gösterir.

BESYO Bölümünde İş İmkanları Nelerdir?
BESYO bölümünden mezun olan insanlar antrenörlük, spor yöneticiliği gibi bölümlerden mezun oldukları zaman genellikle tercihleri doğrultusunda bir spor kulübünde çalışmaya başlarlar. BESYO bölümünden mezun olup beden eğitimi öğretmenliği yapabilirsiniz. Kendinizi yeteri kadar geliştirdiğiniz zaman, bildiğiniz şeylerin üstüne yeni bilgiler ekleyerek hareket ettiğiniz zamanlar iş bulma olasılığınız artacaktır. Kendinizi geliştirdiğiniz sürece BESYO da tercih ettiğiniz bölüm ne olursa olsun işsiz kalmazsınız. Çoğu insan BESYO bölümüne karşı biraz ön yargılı yaklaşmakta. Bunun sebebi BESYO bölümünü herkesin yapabileceğini düşünmeleridir. Ama aslında o kadar kolay değil. Üniversite sınavında BESYO üniversitelerinden birini tutturduktan sonra her şey tamamlanmış olmuyor. BESYO bölümünün de Güzel Sanatlar Fakülteleri gibi beceri gerektiren uygulamaları vardır. Bunlardan biri de yetenek sınavıdır. Sultangazi BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimiz adına yetenek sınavını kolaylaştırmak için öğrencilerimize yetenek sınavında gerekecek özelliklerin eksikleri tamamlıyoruz.

Neden BESYO Bölümünün Yetenek Sınavına Girmeden Önce Bir Akademiden Eğitim Almalıyım?
Kendinize bu konuda güvenebilirsiniz. Bu aslında kendiniz adına olgunca ve güzel bir davranış. “Alt tarafı sadece bir parkur koşarak geçerim” diye de düşünebilirsiniz. Ama böyle düşünmenizin sizin kendinize olan güveniniz adına iyi oluşu bu düşüncenin yanlış olduğunu değiştirmez. Yetenek sınavlarına hazırlanan insanlar her sene yetenek sınavlarında çok iyi sürelerde gelerek üniversiteleri etkiliyorlar. Yetenek sınavına hiçbir antrenman yapmadan çalışmalarınızı tekrar etmeden kondisyonunuzu, dayanıklılığınızı ve kuvvetinizi geliştirmeden sadece sınava girip çıkabilirsiniz. Bir başarı sağlamanız oldukça zordur. Bu sebeple zaman kaybetmeyi hemen bırakarak Sultangazi BESYO Spor Akademisine katılım sağlamalısınız. Birlikte yapacağımız antrenmanlar sonrasında yetenek sınavını dert etmenize bile gerek kalmayacak sanki siz rakiplerinizden çok daha önde başlamış gibi hissedeceksiniz. Sultangazi BESYO Spor Akademisi tarafın’ dan yapılan antrenmanlarla gelişim sağlayacak özellikleriniz; kondisyonunuz, koordinasyonunuz, kuvvetiniz ve dayanıklılığınızdır. Bu özellikleriniz rakiplerinize göre daha gelişmiş olmadığı sürece rakiplerinizle aranızda bir fark kalmayacaktır. Hatta belki de rakibiniz sizden çok daha önde olacaktır. Bu gibi olayların önüne geçmek ve bu gibi olaylar ile birlikte rakibinizin de önüne geçmek gibi bir hedefiniz varsa daha fazla zaman kaybetmeden aramıza katılmanız gerekmektedir.

Sultangazi BESYO Spor Akademisi olarak aramıza her zaman davetlisiniz. İstedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Yeterince disiplinli ve düzgün bir çalışma sonucunda hakkınızı sonuna kadar alırsınız. Bize katılın, bizle kazanın.