Neden Şişli BESYO Spor Akademisi?
BESYO sadece kuruluşlarda çalışmak isteyenler için değildir kendi spor salonunu açıp başarılı sporcular yetiştirmek isteyenler için de eğitim vermektedir. Bunun haricinde takım sporlarında başarılı olabilirsiniz. Buralarda sporcu veya çalıştırıcı gibi mesleklerde kendini geliştirmek isteyenlere BESYO büyük bir imkân sağlayacaktır. Birçok insan masa başında çalıştığı için çok fazla hareketsiz kalmaktadır ve bu hareketsizlik sağlık açısından çok zararlıdır bu yüzden hemen vazgeçilmesi gereken bir yaşam şeklidir. Bunun dışında günümüzde televizyon karşısında geçirilen vakitler de bu sağlıksız duruma örnektir. Bu sağlıksız yaşamdan kurtulmanın en iyi yolu da spor yapmaktır. Aşırı kilo ve kireçlenme gibi birçok sağlık sıkıntısına neden olabilir. İşleyen demir pas tutmaz atasözü de bu nedenle söylenmiştir. BESYO size sağlıklı bir yaşam sağlayabilir.

Sporu sağlıklı olmak için yapsak da bazı insanlar sporu profesyonel olarak, diğer bir değişle meslek olarak yaparlar. Bunun için diğer tüm mesleklerde olduğu gibi akademik bir özgeçmişe sahip olmanız bu iş de size bir avantaj sağlayacaktır ve daha iyi yerlere gelmenizde yardımcı olacaktır. Spor bilimleri fakültesi bu konuda sizlere eğitim vermektedir ve geleceğe sporcu yetiştirmektedir.
İstanbul’un Şişli ilçesi spor konusunda Türkiye’nin en çok imkân sağlayan ilçelerinden biridir. Şişli BESYO spor akademisi sayesinde spor hayatınız çok daha iyi olacaktır.

BESYOYU kazanmak için ne yapılmalı?

Öncelikle TYT veya AYT sınavlarına girilmesi gerekmektedir. Başvurmuş olduğunuz üniversiteye göre bu iki sınavdan birinin puanı baz alınır. TYT sınavı ile alım yapan bir okula girmek istiyorsanız bu yeterli değildir, bu sınavın yanında bir de fiziksel yeterliliğinizi test eden yetenek sınavına girmeniz gerekmektedir. Yetenek sınavında ise parkur geçmeniz gerekmektedir. Tabi ki iyi bir derece yapmak gerekir çünkü birçok aday ile yarış içerisinde, olacaksınız.

Bilimsel Çalışma
Diğer pek çok alanda olduğu gibi spor alanında da bilim başarıya giden yolda önemlidir. Spor bilimleri fakültesi de bundan dolayı ortaya çıkmıştır. Konu ile ilgili olarak bu noktada Şişli BESYO spor akademisi ortaya çıkmıştır. BESYO beden eğitimi spor yüksekokulu ifadesinin kısaltılmışıdır. Yüksek okulu ifadesine rağmen bu kurumda dört yıllık eğitim verilmektedir.
Bu kurumlara da girişler sınavla yapılıyor nedenle sınavlara hazırlık yapılarak girilmesinde fayda var. Çünkü sınavlarda en başarılı adaylar seçilip bu kurumlara yerleştirilir ve sporcu olarak yetiştirilirler. Bu sebeple bu konuda eğitim vermekte olan Şişli BESYO spor akademisi bu şekilde ortaya çıkmıştır. Şişli BESYO Spor Akademisi hazırlık kursları sayesinde öğrenciler sınavlarda başarılı olduklarında spor bilimleri fakültesine kabul edilirler.

Başarı
ŞİŞLİ Spor Bilimleri başarıya çok değer verir ve başarıya ulaşmak için çok çaba sarf ederler. Başarı sevgiyle gelir ve nefretle yok olup gider. Yapılan iş ne olursa olsun, en zordan en basite, sevgi ile yapılırsa en iyisi, öfkeyle yapılırsa en kötü sonuç ortaya çıkar. Aksinin olması pek mümkün değildir zaten. Şişli BESYO spor akademisindeki anlayış da bu şekilde olunca çok da zorluk çekmeden hedeflerine ulaşıyorlar. Bu aslında onlar için bir etkileşim sürecidir. Öğrencilerle birlikte olan bir etkileşim süreci. Bu yaklaşım sayesinde öğrenciler de çok çalışıyor ve zoru başarıyorlar. Bu etkileşim sürecinin baş aktörü olan öğrencileri her zaman destekliyor ve yanlarında oluyorlar.
Böylesine olumlu bir ortamda başarıyı yakalamak çok zor değildir. BESYO da hırsların bu güzel ortamı ve enerjiyi yok etmesine izin verilmemektedir ve her zaman zafer kazanmak için mücadele sürdürülmektedir.
Spor bir konsantrasyon işi olduğu için her şeyden önce insanın spora konsantre olması gerekmektedir aksi takdirde tam performans alınamaz.