BESYO Bölümü Diğer Bölümlere Göre Neden Daha Kolay?
Sarıyer BESYO Spor Akademisi olarak bu soruya kısaca değinmeye karar verdik. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit diğer bölümlerin zor olması söylemi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Ama herkesin hem fikir olduğu bir konu var o da BESYO bölümünün kolay olduğu. BESYO bölümünden mezun olunmasının daha kolay olmasının sebebi tamamen spor üzerine olan bir bölüm olmasıdır. BESYO bölümü öğrencilerine bu bölümün daha kolay gelmesinin sebebi artık günümüzde spor hayatımızın her noktasında karşımıza çıkmaktadır. Bu neden istemeseler de spor konusunda bilgi sahibi olabiliyorlar. E tabii derslerin spor üzerine olması da büyük bir etken.

Kimler BESYO Bölümünü Seçiyor?
Sarıyer BESYO Spor Akademisi adı altında bu soruyu da cevaplama kararı aldık. Genellikle hareketli bir iş seçmeyi tercih edenler. Eskiden profesyonel spor yapmasına rağmen yaşları geçtiğinden veya keşfedilmediklerinden dolayı bir kulüpte kalan sporcular. Ya da direk basit bir cevap küçüklünden beri antrenörlüğe beden eğitimi öğretmenliğine ilgi duyan insanlar. Genel olarak eski profesyonel sporcular seçmekte, sebebi ise oynadıkları kulübün antrenörlerinden biri olmak veya yönetim kadrosunda yer almaktır.

BESYO Bölümünden Mezun Olduktan Sonra Hangi Meslek Sahibi Olabilirim?
BESYO bölümünden tercih olan öğrenciler için tercih edebilecekleri çok meslek bulunmakta. BESYO bölümündeki mesleklerin seçeneği insanların algısına göre sadece beden eğitimi öğretmenliği üzerinden görünse de aslında bu doğru bilinen bir yanlıştır. BESYO içinde daha birçok bölüm bulunmakta. Herkesin okuyabileceği bir bölüm olduğu gerekçesiyle insanlar BESYO bölümünden mezun olunduğunda işsiz kalındığı iddiasını öne sürdüler. Ama bu da yanlış bir algı tabii ki. Yeterince disiplinli ve istekli bir çalışma sonucunda istedikleri yerlere gelen insanlar olduğu açık şekilde görünmekte. BESYO dan mezun olduğunuz takdirde seçmiş olduğunuz dallara göre önünüzde birden fazla meslek seçeneği vardır. Sarıyer BESYO Spor Akademisi adı altında gelin bunlara göz atalım;

  • Antrenörlük
  • Beden Eğitimi Öğretmenliği
  • Rekreasyon
  • Spor Yöneticiliği

Olarak alanlara ayrılmaktadır BESYO da çok daha fazla bölüm seçeneği bulunmaktadır fakat genel olarak tüm BESYO üniversitelerinde bulunan temel bölümler bunlardır. Peki bu bölümleri okuyarak ne kadar ileri gidebilir, hangi mesleklere sahip olabilirsiniz. Sarıyer BESYO Spor Akademisi olarak gelin bu soruyu birlikte cevaplayalım.

1. Antrenörlük

Bu bölümden mezun olarak, tercih etmiş olduğunuz spor dalına göre bir spor kulübünde
antrenörlük yapabilir, ya da o kulübün kondisyon koçu olabilirsiniz.

2. Beden Eğitimi Öğretmenliği
Bu bölümden mezun olduğunuz takdir de adında da belirtildiği üzere beden eğitimi öğretmeni olabiliyorsunuz. Genellikle BESYO okuyanların ilk tercihi bu bölüm olmaktadır.

3. Rekreasyon
Rekreasyon bölümünden mezun olarak, insanların boş vakitlerinde spor üzerinden aktivite yapma isteklerini giderme amaçlı yapılan organizasyonlara öncülük edersiniz.

4. Spor Yöneticiliği
Bu bölümden mezun olarak, bir spor kulübünün yönetim bölümünde yer alma hakkına sahip olursunuz. Mezun olduktan hemen sonra bir kulüpte yönetici konumunda başlamanızın olasılığı pek yüksek değildir. Öncesinde deneyim edinmeniz, bulunacağınız konum hakkında araştırmalar yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Sarıyer BESYO Spor Akademisi olarak size olan önerimiz budur.

Sarıyer BESYO Spor Akademisi Olarak Biz Kimiz?
Sarıyer BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimizi başarıya taşıyıp yükseklerde görmek bizim amacımızın temelidir. Bu yolda ilerleyerek öğrencilerimizin genelini geliştirerek hep başarıya taşıdık. Bulunduğumuz konumdan oldukça memnunuz önemli olan bizim başarılarımız değildir bizimle çalışmaya hevesli olup başarılı bir şekilde aramızdan ayrılan öğrencilerimizin başarılarıdır. Daima ön planda tuttuğumuz konu disiplindir. Öğrencilerimize disiplinli şekilde antrenmanlar yaptırarak rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.