Kağıthane BESYO Spor Akademisine neden girilmeli ?
Spor akademisi olarak da bilinen beden eğitimi ve spor yüksek Okulu’na girebilmek için yetenek sınavlarına girmek gerekiyor.
Bu sınavlar adayların fiziksel aktivitelerini ve spor dallarındaki yeteneklerini test eder, sürat, denge, kuvvet, hız, beceri, koordinasyon, dayanıklılık gibi birçok alanda teste tabi tutan sınavlardır. Bu sınavları BESYO belirler ve kişilerin kazanabilmesi için iyi bir performans göstermesi gerekir. Bunun için Kağıthane BESYO Spor Akademisi, öğrencilere destek olup hazırlanmalarına yardımcı olur.

İstanbul/Kağıthane BESYO Spor Akademisi
İstanbul/Kağıthane da faaliyet gösteren Kağıthane BESYO Spor Akademisi, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği alanlarında öğrencileri parkura hazırlayan, BESYO Parkur Hazırlık Kursuyuz.

Kağıthane BESYO Spor Akademisinde Amaçlananlar Nelerdir?
BESYO tarafından hazırlanan yetenek sınavlarına öğrencilerin hazırlanabilmesi için Kağıthane BESYO Spor Akademisi eğitim vermektedir.
Üniversiteler, kendilerine göre sınav içeriğini belirler, bu da bütün üniversitelerin öğrencileri farklı sınavlara tabi tutmasına sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı öğrencilerin hazırlık aşamasında neler yapacağını belirlemelerine yardımcı olmak için eğitim verilmektedir. Burada öğrenciler programlı bir şekilde sınava hazırlanır.

Spor akademisinde Ne Şekilde Eğitim Verilir?
Kağıthane BESYO Spor Akademisi eğitimi İstanbul’un KAĞITHANE ilçesinin yakınında programlı ve bilinçli bir şekilde verilmektedir. Kurslarda görevli öğretmenler, üniversitelerin sınav içeriği hakkında bilgi sahibi olduğu için, öğrencinin stres ve yük altına girmesini engeller.

Kağıthane BESYO Spor Akademisinde Hangi Eğitimler Verilir?
Her üniversitenin öğrenci seçimi sırasındaki önem verdiği alanlar farklıdır ve sınav içeriğini de ona göre belirler. Bazı üniversiteler branş sınavları ile öğrenci alırken, bazıları da atletizm ya da koordinasyon sınavlarını ile öğrenci alıyor.
Bundan dolayı spor akademisi hazırlık kursu öğrenciyi öncelikle bir teste tabi tutarak yeteneklerini ve becerilerini belirliyor ve bu testlerin sonuçlarına göre de ona en uygun üniversiteyi belirleyip o üniversitenin sınavlarına hazırlıyor.

Kağıthane BESYO Spor Akademisinde Öğrenciler Nasıl Hazırlanır?
Kağıthane spor akademisi hazırlık kursu ilk olarak öğrencilerin yeteneklerini tespit eder. Sonrasında bütün okulların sınav sistemleri ve sınav tarihlerini araştırıp, öğrencinin yetenek ve becerilerine uygun üniversiteyi tespit edip; kişiye özel eğitim programı oluşturur ve öğrencinin eğitim görmek istediği alana yönelik düzenli eğitimler vererek; öğrencilerin beslenme düzeni kontrol altına alıyor.

BESYO Bölümleri Nelerdir?
Okuldan okula değişebilse de BESYO’ da dört bölüm vardır.
Bazı ortak dersler dışında her bölümün kendi dersleri vardır

1. Beden Eğitimi Öğretmenliği
BESYO okuyanların çoğunun ilk tercihi beden eğitimi öğretmenliğidir.
Sebebi ise kolay olduğu düşünülmesinden.

2. Antrenörlük
Seçeceğiniz spor dalına yönelik eğitimler verilir. Seçmiş olduğunuz dalın bazı kademelerinden antrenörlük belgesi kazanabilirsiniz. Eğer kendinizi geliştirirseniz takım antrenörü veya kuvvet kondisyon koçu olabilirsiniz.

3. Rekreasyon

Rekreasyon “boş zaman aktivitesi” anlamına gelir. Boş zaman da isteğimize bağlı olan zamanımızdır. Rekreasyonel olarak bir şeyler yapma isteği, insan biyolojisi ve psikolojisinin temel unsurudur.
Rekreasyon alanındaki kişiler her alanda, yapılabilecek tüm sosyal spor organizasyonlarının yönetimlerinden sorumludur. Bir alanın veya mekânın sorumluluğu sizde olabilir birçok etnik yapıdan insanlara eğlenceli bir fiziksel aktivite yaptırmanız gerekebilir.

4. Spor Yönetimi

Bu bölümde sporun yönetim kısmında eğitim veriliyor.
Örneğin bir spor kompleksinin veya kulübünün yöneticisi olabilirsiniz.
Fakat bölümü bitirdikten hemen sonra olamayabilirsiniz ama kendinizi geliştirirseniz kısa sürede gerçekleşebilir.

BESYO Hazırlığı kimler Tercih Etmeli?
Öncelikle bu fakültenin bilimle birlikte ilerleyen bir bölüm olduğunu bilmek gerekiyor. Bilimle ilerleyen bir bölüm olduğu için kendinizi her zaman geliştirmeniz gerekmektedir. Birçok alanda olduğu gibi bu bölümü tercih ederken hedeflerinize ve ileride kendinizi nerede görmek istediğinize karar vermeniz gerekmekte ana hedefin her zaman aynı kalması sizin için iyi olacaktır, kararsızlık kötü yönde gitmenize sebep olabilir.

Sınav Süreci
BESYO bölümüne girebilmeniz için bir zorunluluk yoktur ama ortaöğretim başarı puanınız, yetenek ve üniversite sınavlarından aldığınız puanlar okula girebilmenizde etkilidir.

BESYO Kazanabilmek İçin Sınavlardan Kaç Puan Almak Gerekir?
Her okul öğrencilerin yetenek sınavlarına girebilmeleri için puan barajları belirler. Bu barajlar genellikle düşük puanlardır fakat siz üniversite sınavından ne kadar yüksek puan alırsanız üniversiteye girme ihtimaliniz artacaktır.