BESYO Okuyan Biri Ne Olabilir?
BESYO okuyanlar genelde beden eğitimi öğretmeni olduğundan dolayı BESYO bölümüne karşı her zaman bir ön yargı oldu. Ama BESYO okuyanlar sadece beden eğitimi öğretmeni olmuyor. Daha birçok bölüm seçeneğiniz daha bulunmakta. Antrenör, spor yöneticiliği, rekreasyon gibi bölümlerde BESYO da bulunan bölümlerdir. İşsiz kalındığına dair herkesin sabit bir fikri var fakat disiplinli ve doğru bir çalışmayla işsiz kalmayan insanlarında olduğu açık bir şekilde ortada.

BESYO Okumak İçin Hangi Sınavlardan Geçmeliyim?
BESYO, fiziksel yeteneklerini ve becerilerini ön plana çıkarmak isteyen insanların tercih ettiği bir bölüm tıpkı Güzel Sanatlar Fakültesi gibi beceri gerektiren bir bölüm. Bu sebeple gereken TYT veya AYT  puanını aldıktan sonra üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteren bir yetenek sınavına girmeniz gerekmektedir. Yetenek sınavlarını dert etmemek isterseniz bize yani Eyüpsultan BESYO Spor Akademisine katılabilirsiniz. Ve artık zamanınızı kaybetmek yerine şimdiden çalışmaya başlayarak rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz tercih sizin.

BESYO Okumak İçin Hangi Adımları İzlemeliyim?
Bizim size aktarmış olduğumuz aşağıdaki adımları izlemeniz ve yetenek sınavından önce Eyüpsultan BESYO Spor Akademisine dahil olmanızdır.

  • Öncelikle kendinize bir hedef belirlemelisiniz ki tek bir çizgi üzerinden hedefinize sağa sola sapmadan emin adımlarla ilerleyebilesiniz.
  • Okumak istediğiniz bölümü belirledikten sonra, o bölüm hakkında biraz araştırma yaparak hangi üniversite de okursanız sizin için daha iyi olacağını belirlemeniz gerekir.
  • Üniversitenizi belirledikten sonra üniversiteniz hakkında araştırmalar yaparak kararınızı kesinleştirin.
  • Üniversitenizin taban puanına göre TYT ve AYT de gereken puanı yaparak hedefinizdeki üniversiteyi kazanın.
  • Sonrasında üniversitelere göre değişiklik gösteren yetenek sınavına girmeniz gerekir.

Üniversitenin yetenek sınavına girmeden önce eğer bizle çalışmışsanız yetenek sınavını dert etmenize gerek olmayacaktır. Yetenek sınavlarının tarihleri de üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Eyüpsultan BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimizin yetenek sınavı zamanına göre kendilerine özel bireysel antrenmanlar hazırlayıp yaptırmaktayız. Bizimle antrenman yapmış veya yapıyor olan öğrencilerimizin hepsi bizden gayet memnunlar sizde deneyin daha çok zaman kaybetmek yerine aramıza katılıp kendinizi rakiplerinizin bir adım önüne taşıyın.

Neden Yetenek Sınavından Önce Eyüpsultan BESYO Spor Akademisine Girmeliyim?
Bizden eğitim almanız yetenek sınavına girmeden önce hazır olmanıza olanak sağlayacak bir etkendir. Ve rakiplerinizden daha deneyimli ve daha hızlı olursunuz. Bu şekilde üniversitenin sizden istediği süreden çok daha kısa bir sürede parkuru tamamlayarak rakiplerinizi birer birer elemiş olursunuz.

Böylelikle yetenek sınavını dert etmenize gerek kalmaz. Uzmanlardan oluşmuş profesyonel bir kadroya sahip olan biz yani Eyüpsultan BESYO Spor Akademisi siz öğrencilerimizin düzeylerine göre antrenmanlar hazırlayıp saatlerini ve yoğunluklarını da ona planlayıp program oluşturuyoruz. Bu hem sizin için daha iyi oluyor hem de üniversitelerin yetenek sınavlarının olacağı zamanlar üniversitelere göre değişiklik gösterdiği dolayısıyla sizi kalan zamana göre antrenmanlarda çalıştırıyoruz ve daha yetenek sınavı gelmeden siz zaten parkurlara alışmış oluyorsunuz ve tekrarlar yapıp üstüne koyarak rakiplerinizden çok daha önde olmuş oluyorsunuz.

Eyüpsultan BESYO Spor Akademisi olarak size önerimiz şudur ki; geç kalmadan aramıza katılarak yetenek sınavını kolayca geçmenizdir. Bize katılmanız doğrultusunda tercih etmeyi düşündüğünüz bölüm hakkında sizler için kurulmuş olan uzmanlarla dolu profesyonel olan kadromuz tarafından aklınızda kalmış veya kalacak olan soru işaretlerini uzman antrenörlerimize tercih etmek istediğiniz bölüm hakkında istediğiniz her soruyu sorarak temizleyebilirsiniz. Bizce erkenden Eyüpsultan BESYO Spor Akademisine katılıp antrenmanlara zaman kaybetmeden hemen başlamalısın. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.