Esenyurt BESYO Spor Akademisi olarak amaçlarımız doğrultusunda ilerleme kaydederek bize gelen öğrencilerimizi olabildiğince başarıya taşımayı görev bildik. Bu yolda ilerleyerek öğrencilerimizin genelini geliştirerek hep başarıya taşıdık. Bulunduğumuz konumdan gayet memnunuz önemli olan bizim değil bize güvenip gelen öğrencilerimizin başarısıdır. Her zaman ön planda tuttuğumuz konu disiplindir.

BESYO bölümleri?
BESYO bölümleri üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genel olarak bilinen temel bölümler şunlardır:
1. Antrenörlük
Tercih edeceğiniz spor hakkında bilgi sahibi olmanıza olanak sağla. Antrenörlük eğitimi alırsınız. Antrenörlük belgesi alabilirsiniz. Eğer bu konuda kendinizi yeterince geliştirip, bilgilerinizi günden güne tazelerseniz, tercihiniz olan spor dalında antrenörlük yapabilir veya kondisyon koçu olabilirsiniz.

2. Spor Yönetimi
Genellikle spor yönetimine ilgi duyanların seçtiği bölümdür. Bu bölümden mezun olarak spor kulüplerinde çalışabilirsiniz. Örnek olarak okuduğunuz spor dalıyla ilgili veya size göre değişiklik göstererek seçeceğiniz bir spor dalında spor kurumunun veya bir spor kulübünün yönetici yetkisine sahip olmanızı sağlar.
Fakat mezun olduktan hemen sonra bir kulübe yönetici konumunda girmeniz biraz zordur. Öncesinde birkaç sene deneyim kazanmanız gerekmektedir. Esenyurt BESYO Spor Akademisi olarak da size olan önerimiz budur.

3. Beden Eğitimi Öğretmenliği
Bu bölümden mezun olarak eğitim kurumlarında beden eğitimi öğretmenliği yapabilirsiniz.
Genel olarak BESYO okuyan öğrenciler bu bölümü seçmektedir.
Sebebi ise insanlara göre diğer bölümlere göre daha kolay olmasıdır.

4. Rekreasyon
Rekreasyon “boş zaman aktivitesi” anlamına gelir. Boş zamanlarda aktivite yapma isteğimizi rekreasyon ile gideririz. Rekreasyonel boş zamanda insanın psikolojisi ve biyolojisi ile harekete geçen ve insanın içinde bir aktivite yapma isteği bulunma durumuna denir.
Rekreasyon alanında bulunan her birey, yapılabilen bütün sosyal organizasyonların yönetimlerinden sorumludur. Organizasyonun yapıldığı yani bölgedeki mekânın sorumluluğu sizde olabilir birden fazla etnik yapıya sahip olan insanları aynı organizasyonda toplayım onların eğlenmesini sağlamanız gerekebilir.

BESYOYU NEDEN TERCİH ETMELİYİM?
Spor zeki insanların yaptığı aslında çok basit bir aktivitedir. Genel olarak tüm spor dallarında fizikten çok aklıyla ön plana çıkan oyuncuların başarıya sahip olduğunu biraz araştırma yapma sonucu görebilirsiniz. Günümüzdeki spor dallarına bakarak da hepsini her geçen gün daha da geliştiğini görebiliriz. Sürekli devam eden bu değişime ayak uydurmak isterseniz Esenyurt BESYO Spor Akademisi olarak size bu konu hakkında da yapmanız gereken şeylerden bahsedebiliriz. Amacımız sizi sadece fiziksel değil zihinsel olarak da hazırlayıp aynı zamanda konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak.

BESYOYU KAZANMAK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR?
İlk olarak tabi ki hedeflemiş olduğunuz üniversitenin taban puanına göre üniversite sınavında TYT ve AYT de gerekli olan puanı yapmalısınız üniversiteyi öncesinde olarak tutturmanız gerekmektedir. Üniversiteyi tutturduktan sonra da işlemler tamamlanmış olmuyor. Üniversitenin sizin için hazırladığı yetenek sınavını istedikleri sürede veya altında tamamlamanız gerekmektedir. Bu konumda da Esenyurt BESYO Spor Akademisinde eğitim almış olursanız diğer adaylardan her zaman 1 adım önde olmuş olursunuz. Size tavsiyemiz geç olmadan bize yani Esenyurt BESYO Spor Akademisine katılmanız ve şimdiden antrenmanlar yaparak yetenek sınavına hazırlanmanızdır.

Esenyurt BESYO Spor Akademisi’ni neden tercih etmeliyim?
Uzman antrenörlerden oluşan sizin için kurulmuş antrenör kadromuz ile beklediğinizden çok daha iyi bir performans kazanacaksınız. Önceliğimiz tabi ki sizi sınava hazırlamak ile birlikte aynı zamanda sizi spora heveslendirmek ve ilginizin artmasını sağlamak. Kondisyonunuzun formda olması ve dayanıklılığınız BESYO parkuru için en önemli etkenlerdir. Seçeceğiniz bölümler hakkında sorularınızı vs. cevaplayan uzmanlarımız olmakla birlikte fiziksel gelişiminiz hakkında da sizi bilgilendirip yardımcı olacak bir ekibimizde bulunmaktadır. Sizi olabildiğince hedefinize giden yolda yolunuzu kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağımıza emin olabilirsiniz. Hedefiniz olan bölüm hakkında bilgi sahibi olabilmeniz adına her bölümün uzmanı olarak profesyonel bir kadromuz bulunmakta.