Beyoğlu BESYO Spor Akademisine nasıl girilir? Gelin bu soruyu birlikte cevaplayalım. Yeterli fiziksel özelliklere sahip olduğunuzu düşündüğünüz zaman bize katılabilir ve üniversitelerde olan BESYO giriş için yapılan fiziksel parkurlara hazırlanarak rakiplerinizden her zaman bir adım önde olabilirsiniz. Beyoğlu Besyo Spor Akademisinde bulunan uzman antrenörlerimizin olduğu sizler için kurulan ekibimiz ile birlikte yapacağınız antrenmanlar sayesinde besyo’da istediğiniz bölüme kolaylıkla giriş sağlayabileceksiniz. Hayalinizdeki o bölümü kolaylıkla kazanıp okuyabilmek için tek yapmanız gereken öncesinde aramıza katılmanız.

Besyo bölümünde bazı üniversiteler olarak değişiklik gösterseler de temel olarak 4 tane bölüm bulunmaktadır o bölümler başlıca;

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği
  • Rekreasyon.
  • Antrenörlük.
  • Spor Yönetimi’dir.

Her bölümde dersler diğer bölümlere göre doğal olarak farklılık göstermektedir. Bu durumda Beyoğlu besyo spor akademisi olarak size önerimiz siz öğrencilerimizin kendinize hitap eden bölümü seçmesinin daha doğru olacağıdır.
Besyo Üniversitelerindeki bölümlere kısaca değinelim;

1. Beden Eğitimi Öğretmenliği
BESYO tercih eden öğrencilerin genelinin ilk tercihinde yer alır. Sebebi diğer bölümlere göre daha kolay görülmesidir.

2. Antrenörlük
Seçtiğiniz spor dalına göre hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak eğitimler verir. Bu bölümden mezun olarak okuduğunuz spor dalının bazı kademelerinden antrenörlük belgesi alabilirsiniz. Eğer kendinizi yeterince geliştirebilirseniz bir takım antrenörü veya kondisyon koçu olabilirsiniz.

3. Rekreasyon
Rekreasyon “boş zaman aktivitesi” anlamına gelir. Boş olan vakitlerimizde aktivite yapma isteğimizi rekreasyon ile gideririz. Rekreasyonel boş zamanda insanın psikolojik olarak içinde bir aktivite yapma isteği bulunan duruma denir.
Rekreasyon alanında bulunan her birey, yapılabilen bütün sosyal organizasyonların yönetimlerinden sorumludur. Organizasyonun yapıldığı yani bölgedeki mekânın sorumluluğu sizde olabilir birden fazla etnik yapıya sahip olan insanları aynı organizasyonda toplayım onların eğlenmesini sağlamanız gerekebilir.

4. Spor Yönetimi
Besyo’nun bu bölümünde sporun yönetim kısmındaki bilgilere sahip olursunuz.
Örnek olarak bir spor kurumunun veya herhangi bir kulübün yöneticisi olma yetkisine sahip olabilirsiniz.
Ama bölümünüzü bitirdikten hemen sonra olmanı biraz zordur öncesinde biraz deneyim kazanmanız gerekebilir ki bu sizin içinde çok iyi olucaktır.

Beyoğlu Besyo Spor Akademisi olarak amacımız nedir?
Amacımız tam olarak bize gelen öğrencilerimizin kondisyonlarını ve dayanıklılığını geliştirerek besyo’ya giriş için yapılan parkurları rahatlıkla tamamlayabilmelerine olanak sağlamaktır. Aynı zamanda öğrencilerimizin özgüvenini ve hırsını olabildiğince ön plana çıkarmaktır. Böylelikle yaptıkları girişimlerde kendilerinden emin olsunlar ve kendilerinden şüphe etmesinler. Seçecekleri bölüme karar verdikleri zaman her bölümden antrenörlerimiz olduğu nedeniyle antrenörlerimize de danışarak seçmek istedikleri bölüm hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

BESYOYU kimler tercih etmeli?
Çoğu insan sporun Besyo bölümünün sadece sporcu insanlar tarafından seçildiğini öne sürer. Genel tüm spor dallarında geçmişte veya şuan fizikten daha çok akıl oyununun her zaman öne çıktığını görebilirsiniz. Günümüzdeki spor dallarına bakarak da hepsini her geçen gün daha da geliştiğini görebiliriz. Amacımız sizi sadece fiziksel değil mental olarak da hazırlayıp aynı zamanda konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak. Sürekli devam eden bu değişime ayak uydurmak isterseniz eğer Beyoğlu Besyo Spor Akademi olarak size bu konu hakkında da yapmanız gereken şeylerden bahsedebiliriz.

BESYOYU KAZANMAK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?
Öncelik olarak bir üniversite hedeflemeniz gerekmektedir. Sonrasında hedeflediğiniz üniversitenin taban puanına bakarak o puanı yapmanız gerekmektedir. Ama sadece bunu yapmakla bitmiyor. Üniversitenin sizin için hazırladığı yetenek sınavını istedikleri sürede veya altında tamamlamanız gerekmektedir. Bu konumda da bizden eğitim almış olursanız diğer adaylardan her zaman 1 adım önde olmuş olursunuz. Size tavsiyemiz geç olmadan bize yani Beyoğlu Besyo Spor Akademisine katılmanız ve şimdiden antrenmanlar yaparak yetenek sınavına hazırlanmanızdır.