BESYO okuyan biri hangi meslekleri yapabilir?
Spor, hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle sporla ilgilenen insanlar, spor hocaları, spor salonları vb. değerli görülmektedir. Çok yaygın bir görüş olsa da bu bölümden mezun olanların sadece beden eğitimi öğretmenliği değil, Spor Yöneticiliği veya Antrenörlük de tercihleri arasındadır. İşsiz kalınır tarzı bir önyargıyla yaklaşılsa da belirli bir disipline sahip olup emek gösteren kimselerin işsiz kalmadığı bölümdür. BESYO mezunları devlet kurumlarında, spor kulüplerinde ya da spor salonlarında çalışabilir.

Beylikdüzü BESYO Spor Akademisi ile sınava hazırlık
BESYO, Güzel Sanatlar Fakültesi gibi yeteneklerin ön planda olduğu bölümlerde gerekli TYT puanı alındıktan sonra özel yetenek sınavlarına girilmelidir. Bu sınav üniversitenin kararlarına bağlı konulardan oluşur. Yetenek sınavlarının uygulandığı tarihler Eylül-Temmuz ayları arasında değişiklik göstermektedir. Yetenek sınavları üniversitelere göre farklılık gösterir. Beylikdüzü BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimizi yetenek sınavına hazırlayarak olabildiğince işlerini kolaylaştırmayı kendimize görev bildik.

Neden Beylikdüzü BESYO Spor Akademisi ?
Hedeflediğimiz yapmak istediğiniz başarılarda sizlere doğru yolda ışık olabilmek. Size yaptıracağımız hem bireysel hem toplu olan kuvvet, kondisyon, koordinasyon, sürat, dayanıklılık gibi antrenmanlardan sonra artık gireceğiniz üniversitenin yetenek sınavını dert etmenize gerek kalmayacak. Bizle yaptığınız antrenmanlar sonrasında artık gerekli becerilere sahip olacaksınız. Üniversitelerin BESYO bölümleri her üniversiteye göre genellikle değişiklik gösteriyor. Ama biz sizin genel olarak eksiklerinizi tamamlayacağız. Bu sebeple her sınava hazır olmuş olacaksınız genel olarak her üniversitenin sınav zamanı aynı olmaz. Hepsi birbirine göre değişiklik göstermektedir. Biz zamanını öğrendikten sonra her öğrencimize özel olarak bireysel bir antrenman vererek gününe kadar rahat bir şekilde hazırlıyoruz.
Antrenman saatlerimiz ve yoğunluğu tamamen öğrencimize bağlı olarak değişiklik gösterir. Öğrencilerimizi sadece fiziksel olarak değil mental olarak da olabildiğince yüksek tutmak amaçlarımız içinde yer alıyor. Beylikdüzü BESYO Spor Akademisi olarak öğrencilerimizin özgüvenlerini oldukça önemsiyoruz ve özgüvenlerinin yüksek olmasının üniversite hayatlarında oldukça büyük önem taşıdığına da inanıyoruz.

Neden BESYO okumalıyım?
Beylikdüzü BESYO Spor Akademisi olarak “spor üzerine kurulmuş bir hayattan daha sağlıklı bir yaşam olmaz” diyoruz. Daha uzun daha sağlıklı yaşayarak ve insanlara bir şey öğreterek hareket içinde yaşamak neden istemeyesiniz ki. BESYO’ da çok fazla bölüm bulunmaktadır. Antrenörlük, Spor Yönetimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve rekreasyon gibi daha bir çok bölüm bulunmakta. Antrenörlük bitirerek bir spor kulübünde seçmiş olduğunuz spor dalında antrenör olabilirsiniz. Spor yönetimi okuyarak herhangi bir spor kulübünde yönetici konumunda çalışabilirsiniz. Beden eğitimi öğretmenliği adı üstünde öğretmen olabiliyorsunuz. Rekreasyon, insanların boş zamanlarında spora ihtiyaç duyması sonrasında organize edilir. Boş zamanlarda spor yapma isteği bu şekilde giderilir. Bu herhangi bir spor dalı olabilir.

BESYO’ yu kazanmak için neler yapmalıyım?
Besyo Spor Akademisi Beylikdüzü olarak siz öğrencilerimize olan önerimiz şudur ki;

  • Öncelikle okumak istediğiniz bölümü kesinleştirin.
  • Bölümün en iyi öğretildiği üniversiteleri araştırarak kendinize bir hedef belirleyin.
  • Sınava çalışarak hedeflediğiniz üniversiteyi tutturun.
  • Yetenek sınavlarından önce bizden eğitim almanızı öneririz.

Bu yolları izleyerek hayalinizdeki üniversiteye rahatlıkla girebilirsiniz. Ama size tavsiyemiz kesinlikle yetenek sınavından önce, bize gelip bizle çalışmanızdır. Bu şekilde yetenek sınavlarında rakiplerinizden her türlü bir adım önde olacaksınızdır. Bunun garantisini veririz. Besyo Spor Akademisi Beylikdüzü olarak sizi mental olarak da hazırlamayı hedefliyoruz. Fiziksel üstünlük ne kadar önem taşısa da mental olarak da yüksek olmanızın önemi çok büyük. Bizle çalıştığınız süre zarfında rakiplerinizin hepsinden bir adım önde olacaksınız.