Neden Beşiktaş BESYO Spor Akademisi?
BESYO sadece kuruluşlarda çalışmak isteyenler için değildir kendi spor salonunu açıp başarılı sporcular yetiştirmek isteyenler için de eğitim vermektedir. Bunun haricinde takım sporlarında başarılı olabilirsiniz. Buralarda sporcu veya çalıştırıcı gibi mesleklerde kendini geliştirmek isteyenlere BESYO büyük bir imkân sağlayacaktır. Birçok insan masa başında çalıştığı için çok fazla hareketsiz kalmaktadır ve bu hareketsizlik sağlık açısından çok zararlıdır bu yüzden hemen vazgeçilmesi gereken bir yaşam şeklidir. Bunun dışında günümüzde televizyon karşısında geçirilen vakitler de bu sağlıksız duruma örnektir. Bu sağlıksız yaşamdan kurtulmanın en iyi yolu da spor yapmaktır. Aşırı kilo ve kireçlenme gibi birçok sağlık sıkıntısına neden olabilir. İşleyen demir pas tutmaz atasözü de bu nedenle söylenmiştir. Beşiktaş BESYO Spor Akademisi size iyi bir eğitim ve sağlıklı bir yaşam sağlayabilir.

Sporu sağlıklı olmak için yapsak da bazı insanlar sporu profesyonel olarak, diğer bir değişle meslek olarak yaparlar. Bunun için diğer tüm mesleklerde olduğu gibi akademik bir özgeçmişe sahip olmanız bu iş de size bir avantaj sağlayacaktır ve daha iyi yerlere gelmenizde yardımcı olacaktır. Spor bilimleri fakültesi bu konuda sizlere eğitim vermekte ve geleceğe sporcu yetiştirmektedir.
İstanbul da yer alan Beşiktaş BESYO Spor Akademisi spor konusunda Türkiye’nin en iyi eğitim veren spor kurumlarından biridir. Beşiktaş Besyo sayesinde spor hayatınız çok daha iyi olacaktır. BEŞİKTAŞ de eğitim gücü çok yüksektir.

Beşiktaş BESYO Spor Akademisi olarak önceliğimiz ve amacımız nedir?
Beşiktaş BESYO Spor Akademisinin öncelikle amacı tabi ki sizi sınava hazırlamaktır. Peki bunu sağlamak için hangi özelliklere ihtiyacınız olacak? Kondisyonunuzun formda olması ve dayanıklılığınız BESYO parkuru için en önemli etkenlerdir. Seçeceğiniz bölümler hakkında sorularınızı vs. cevaplayan uzmanlarımız olmakla birlikte fiziksel gelişiminiz hakkında da sizi bilgilendirip yardımcı olacak bir ekibimizde bulunmaktadır. Sizi olabildiğince hedefinize giden yolda yolunuzu kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağımıza emin olabilirsiniz. Hedefiniz olan bölüm hakkında bilgi sahibi olabilmeniz adına her bölümün uzmanı olarak profesyonel bir kadromuz bulunmakta.

Beşiktaş BESYO Spor Akademisini kimler tercih etmeli?
Spor zeki insanların yaptığı aslında çok basit bir aktivitedir. Genel olarak tüm spor dallarında fizikten çok aklıyla ön plana çıkan oyuncuların başarıya sahip olduğunu biraz araştırma yapma sonucu görebilirsiniz. Günümüzdeki spor dallarına bakarak da hepsini her geçen gün daha da geliştiğini görebiliriz. Sürekli devam eden bu değişime ayak uydurmak isterseniz eğer Beşiktaş BESYO Spor Akademi olarak size bu konu hakkında da yapmanız gereken şeylerden bahsedebiliriz. Amacımız sizi sadece fiziksel değil mental olarak da hazırlayıp aynı zamanda konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak.

Bilimsel Çalışma
Diğer pek çok alanda olduğu gibi spor alanında da bilim başarıya giden yolda önemlidir. Spor bilimleri fakültesin de bundan dolayı ortaya çıkmıştır. Konu ile ilgili olarak bu noktada BESYO ortaya çıkmıştır. BESYO beden eğitimi spor yüksekokulu ifadesinin kısaltılmışıdır. Yüksekokulu ifadesine rağmen bu kurumda dört yıllık eğitim verilmektedir.
Bu kurumlara da girişler sınavla yapılıyor nedenle sınavlara hazırlık yapılarak girilmesinde fayda var. Çünkü sınavlarda en başarılı adaylar seçilip bu kurumlara yerleştirilir ve sporcu olarak yetiştirilirler. Bu sebeple bu konuda eğitim vermekte olan BESYO hazırlık kursları bu şekilde ortaya çıkmıştır. Bu BESYO hazırlık kursları sayesinde öğrenciler sınavlarda başarılı olduklarında spor bilimleri fakültesine kabul edilirler.

BESYOYU Kazanmak İçin Neler Yapmalıyım?
Öncelikle TYT ve AYT sınavlarına girilmesi gerekmektedir. Bu iki sınavın ortalaması alınır. Fakat bu yeterli değildir bu iki sınavın yanında bir de fiziksel yeterliliğinizi test eden yetenek sınavına girmeniz gerekmektedir. Yetenek sınavında ise parkur geçmeniz gerekmektedir. Tabi ki iyi bir derece yapmak gerekir çünkü birçok aday ile yarış içerisinde olacaksınız.