BESYO Nasıl Kazanılır?
BESYO kazanabilmek için YKS sınavına girmeniz gerekmektedir. Hem AYT hem de TYT ile alım yapan okullar vardır ama TYT ile alan okullar yetenek sınavı da yapmaktadır. Başakşehir BESYO Spor Akademisi de sınava en doğru şekilde hazırlanabilmeniz için eğitim vermektedir

Başakşehir BESYO Spor Akademisi sayesinde özgüven eksikliği ,sosyallik , yarışma sırasında ve hazırlık konularında sıkıntı yaşayan öğrenciler sorunlarını çözdüler. Spor yapmak ve sporcu olmak arasındaki farklar Başakşehir BESYO Spor Akademisinde öğretilir. Başakşehir BESYO Spor Akademisinin idealleri gereği “iyi sporcu ahlaklı sporcudur” görüşü hep savunuldu hiçbir zaman vazgeçilmedi

Bir okulun iyi olduğunu anlayabilmek için bazı yollar vardır. Okulun eğitim sistemi, öğretmen kadrosu, yerleşkesi ve tesisi, size sunulan imkanlar gibi ve bunlar Başakşehir BESYO Spor Akademisi en iyi düzeydedir.

BESYO dan Mezun Olduktan Sonra İş İmkanları Nasıl?
Bu alanın bir bölümünden mezun olduktan sonra içinde spor barındıran her alanda, her yerde iş bulabilirsiniz, hatta mezun olmadan önce çalışma imkânı bulabilirsiniz.
Mezun olduktan sonra okuduğunuz dalın uzmanlık belgelerini alabilirsiniz, örneğin Antrenörlük, vücut geliştirme veya futbol bölümünden uzmanlık eğitimi aldınız, mezun olduktan hemen sonra bu bölümlerden 3. kademe belge ile mezun olacaksınız. Bu belge iş hayatınızda çok işinize yarayacaktır.

BESYO’ da Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz?
Okulda aldığınız eğitim sizi iyi bir noktaya getirebilse de kendinizi her daima geliştirmenizde fayda var. Sürekli araştırmalar yapın, yeni bilgiler edinin. Sizi diğer insanlardan üste çıkaracak özellikler edinmeniz bir sporcu olarak çok işinize yarayabilir.
Bu sadece BESYO’ da değil, okuduğunuz her meslekte önemlidir. Başarılı olmak istiyorsanız sadece derslere gidip gelmekten fazlasını yapın o dersten gerçekten bir şeyler öğrenmeye çalışın, gerçekten o konuda yeterli olup olmadığınızı test edin.
Okuduğunuz yıllarda ortalamanızın yüksek olması işinize yarayabilir. İlerleyen zamanlarda farklı branşlara yönelmek isterseniz ortalamanızın yüksek olması konuda işinize yarayacaktır.
Ayrıca okuduğunuz okulu iyi bir ortalama ile bitirmeniz iş hayatına atıldığınızda işinize yarayabilir.
Dersleri takip edip

  • Hocalarınızla iyi ilişkiler kurun ve ekstra ödevler isteyin ondan.
  • İlgilendiğiniz alanın akademik ve çalışmalarını takip edin.
  • İngilizce ve diğer yabancı dilleri öğrenmeye çalışın, çok iyi olmasa bile yabancı spor makalelerini anlamaya çalışın.
  • Sporu izleyin, konuşun ve yapın, kendinizi alanda canlı tutun.

Çift Anadal Nasıl Yapılır?
Okumakta olduğunuz bölümü bırakmadan aynı anda 2. bir bölüm daha okuyabilirsiniz. Örneğin beden eğitimi öğretmenliği okurken aynı anda Spor Yöneticiliği bölümünde de okuyup eğitim görebilirsiniz.

Ancak çift anadal yapabilmek için bazı şartlar vardır. Her okulun çift anadala başvurabilmeniz için belirlediği bir ders ortalaması vardır ve çift anadalda kontenjan sınırı vardır. Bu yüzden başvuranlar arasında en yüksek ortalamaya sahip olanlar seçilir
Şunu bilmekte fayda vardır çift anadal okuduğunuz zaman ders saatleriniz artacaktır. Bu yüzden daha yoğun bir eğitim göreceksiniz
Çift anadalın avantajı nedir diye soracak olursanız iki bölümü bir arda okuduğunuz için daha kısa sürede bitirebilirsiniz ve aldığınız bilgi de doğal olarak daha fazla olacaktır. Bu kendinizi geliştirmenizde ve iş bulma konusunda size ekstra katkıda bulunacaktır.

Başakşehir hakkında
Başakşehir, İstanbul’un ilçelerinden biridir. 2008 yılından önce Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinin bir parçasıydı onlardan ayrılarak bir ilçe haline gelmiştir. Başakşehir, kuzeyinde Arnavutköy, kuzeydoğusunda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğusunda Esenler, güneyindede Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batısında ise Esenyurt ilçelesiyle çevrilidir.
Başakşehir, Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin en çok tercih ettiği ilçelerden biridir. İlçenin yoğun göç alan bir bölge olmasından dolayı Arapça, İngilizce, Rusça ve Fransızca konuşanların sayısı oldukça yüksektir.