BESYO hazırlığındaysanız sizi Bahçelievler BESYO Spor Akademisi sizin için iyi bir seçenektir.

BESYO’ yu kimler tercih etmeli?
İlk olarak BESYO spor bilimi ile ilgilenen ve ilerleyen bir bölüm olduğunu unutmamak gereklidir. Bilim ile ilerleyen bölümlerde kendinizi sürekli geliştirmek yani yazılan güncel makaleleri takip edip okumanız gerekmektedir bunu unutmayın.
Neredeyse her üniversite tercihinde olduğu gibi bu bölümü tercih etmeden önce ne yapmak istediğinizi ve ileride kendinizi nerede görmek istediğinizi ayrıntılı bir şekilde düşünmeniz gerek. Bazı hedefleriniz ve düşünceleriniz zaman ilerledikçe değişe bile ana hedefiniz belliyse hedefinize kararlı bir biçimde devam edebilirsiniz.
Örnek vereyim ileride antrenör olmak istiyorsanız hangi spor dalında antrenörlük yapmak istediğinizi, hedeflerinizin neler olduğunu, bu alanda nerelere gelmek istediğinizi ayrıntılı bir biçimde düşünürseniz bunlar hedefinize ulaşma konusunda size hem yardımcı hem de yol gösterici olacaktır ama tabi ki bunların yanında bu bölümü seçerken sporu sevmeniz, spor yapmayı sevmeniz ve elbette sporu yaymayı ve paylaşmayı sevmeniz gerekiyor çünkü BESYO size sporu paylaşmayı ve sporun bilimini öğretecek.

BESYO Hangi Bölümlerden Oluşur?
Üniversitelerden üniversitelere farklılık göstermekle beraber BESYO’ da dört dal yani branş bulunur bunlar sırasıyla şöyledir:
1. Antrenörlük:
Basketbol, futbol, voleybol, fitness vb. spor dalına veya alanına yönelik bilgi ve eğitim alacaksınız.

2. Beden Eğitimi Öğretmenliği
Bir eğitimci olmanızı sağlar sizin gibi bu yollarda yürüyecek insanların yollarına ışık tutmanızı sağlar.

3. Spor Yönetimi
Bu bölüm diğerlerinden farklıdır çünkü daha çok işin yönetim kısmını öğretilecek.
İş imkânı olarak da yönetim pozisyonları olacak ama tabi ki okuldan mezun olduğunuz anda bir kulübün başına geçmeyeceksiniz fakat doğru adımlar atarak kendinizi geliştirirseniz iyi yerlere gelebilirsiniz.

4. Rekreasyon
Bu bölümde İnsanların mutlu bir şekilde sporla nasıl iç içe kalabileceklerini sağlamanız öğretilecek. Düşünsenize aklınıza gelen her alanda yapılabilecek spor organizasyonlarının yönetim sorumlusu olabilirsiniz.

Temel derslerin dışında her dalın kendine has dersleri bulunmaktadır çünkü her dalın yöneldiği özel alanlar mevcuttur ama en önemli nokta sizin kendinize en uygun alanı bulmanızdır.

Bahçelievler BESYO Spor Akademisi Nasıldır, Nasıl Girilir, Spor Akademisi Hazırlık Kursu Nasıl?
Bütün üniversiteler öğrenci alımı yaparken farklı şeylere önem verir ve sınav içeriğini ona göre belirler. Bazı üniversiteler dal (branş) sınavlarını tercih ederken, bazıları atletizm ya da koordinasyon sınavına önem vermektedir.
Bahçelievler spor akademisi hazırlık kursu olarak öğrencilerimize sınavları kazandırmayı çok seviyoruz. Bunu nasıl mı yapıyoruz? Öğrencilerimizi ilk başta teste tabi tutarak, yetenek ve becerilerini tespit edip belirledikten sonra onları sınavlara hazırlarız.
Kursumuza katılan öğrenciler; kuvvet, dayanıklılık, sürat, koordinasyon ve dal (branş) belirliyse dalının testlerine, belirli değilse öğrenciye bir dal (branş)belirleyip teste tabi tutarız. İlgili ve yetenekli olduğu konulara tespit edip onlara odaklanarak becerilerini geliştirerek üniversitelerin özel yetenek sınavına hazırlarız.

Bahçelievler BESYO Spor Akademisi Kurulum Amacı Nedir?
Bahçelievler BESYO Spor Akademisi, BESYO tarafından belirlenen yetenek sınavlarına öğrencilerin hazırlanabilmesini sağlamak amacıyla eğitim veren ve öğrencilere destek olup öğrencileri gereksiz yüklerden kurtaran bir hazırlık kursudur.

Bahçelievler BESYO Spor Akademisi Ne İşe Yarar?
Spor akademisi hazırlık kursları Bahçelievler ilimizde oldukça düzenli ve bilinçli bir şekilde Bahçelievler ilimizde yürütülmektedir. Bahçelievler kursumuzda görev alan çalıştırıcılar (antrenör), üniversitelerin fiziksel ve teorik sınavlarının içeriği hakkında bilgi sahibi oldukları için sizlere bilgi vererek, sizleri gereksiz yorgunluk, stres ve yük altına girmekten korurlar.