Bağcılar BESYO Spor Akademisi
Bağcılar BESYO Spor Akademisinde antrenörler oldukça profesyoneldir ve öğrencilere her türlü konuda yardımcı olurlar.  Bu sayede iyi sonuçlar elde ederler. Spor emek ve inanç isteyen bir alandır. Bunu bilen Bağcılar BESYO Spor Akademisi de öğrencilere bunu anlatıp motive ederek çalıştırmayı felsefe edinmiştir. Başarıya giden yolun zorluklarla dolu olduğu bir gerçektir. Ama eğittiğiniz kişinin yanında olup destek çıkarsanız başarıyı elde etmesi kolaylaşır. Başka bir şekilde bunu yapmak pek kolay değildir.

Tüm bunları bilimin ışığının altında yapmak insanı en aydınlık ve en güzel noktaya ulaştırır. Bağcılar BESYO Spor Akademisi yıllardır bu mesleği bu felsefe üzerinde temel atarak yapmaktadır. BESYO bölümünün söylemi şu şekilde “bu sayede bugün buradayız ve yarın da burada olmaya devam edeceğiz”. Bunun en önemli ve olası sebeplerinden biri de işlerini severek yapmalarıdır. Bu sayede başarıyı yakalıyor ve öğrenciler tarafından yakalanmasını sağlıyorlar. Bu profesyonel iş hayatında bu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Şirketlere bakıldığında büyük ve gelişmiş şirketlerin yapısında da bu tarz bir anlayış söz konusudur. Zaten bu tarz büyük kurum ve kuruluşları bulundukları yere getiren anlayış budur.

Bağcılar BESYO Spor Akademisi Kursları
Beden eğitimi ve spor okullarına girebilmek için Bağcılar BESYO Spor Akademisi amacınızı gerçekleştirmek ve yerleşmek için neredeyse şart oldu. Çünkü birçok aday spora yatkın, spor geçmişi olan ve deneyimli kişiler sizinle aynı eğitim sisteminden geçmiş ve aynı düzeyde eğitim almış rakipler olarak yarışmaktalar. Öğrenciler yakın seviyedeki diğer öğrencileri geçmek için çaba göstermeliler.

Sınav Süreci
BESYO bölümünü tercih edebilmeniz için özel bir zorunluluk yoktur fakat ortaöğretim yıl sonu puanlarınız, AYT, TYT sınavlarından ve yetenek sınavından aldığınız puanlar okula girebilmeniz için önemlidir.

BESYO Kazanabilmek İçin Sınavlardan Kaç Puan Almak Gerekir?
Bütün okullar öğrencilerin yetenek sınavlarına girebilmesi için barajları belirler. Bu barajlar genellikle düşük puanlıdır fakat siz üniversite sınavından ne kadar yüksek puan alırsanız üniversiteye girebilme ihtimaliniz bir o kadar artacaktır.
Örneğin bir üniversitenin baraj puanı 200 iken siz üniversite sınavından 330-400 puan sahibi olursanız avantajınız bir o kadar artacaktır.
Fakat bu 210-280 puanla okula giremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Ortaöğretim Başarı Puanı Okulu Kazanmayı Etkiler mi?
Ortaöğretim yılsonu puanlarınız okulların göz önünde bulundurduğu bir veridir ve ne kadar yüksek olursa okulun sizi seçme şansı o kadar artacaktır.

BESYO Kazanabilmek İçin Spor Lisansı Gerekli mi?
Spor lisansları zorunlu değildir ama bazı okullar kulüp veya bireysel sporların lisanslarına değer vermektedir ve seçim sırasında göz önünde bulundurmaktadır.

Başarılı bir milli sporcuysanız kazanma şansınız büyük ölçüde artabilir.
Fakat BESYO sınavlarına girebilmek için lisans gerekli değildir!

BESYO Sınavları Nasıl Olur?
Her okulun kendine ait bir sınavı vardır, parkurları ve sınav şekilleri farklıdır. Kimi okullar yetenek sınavına bakmadan doğrudan puan öğrenci seçmektedir.
Sınav parkurları her sene aynı olmayabilir. BESYO bunları internet sitelerinde açıklamaktadır.
Sınavların her sene değişebilmesinden dolayı sadece bir sene öncesinin parkuruna çalışmak yeterli olmayabilir.
Bazı okullar çeviklik ve çabukluğu test eden parkurlar yaparken bazıları da atletizm ve spor branşlarını içeren farklı parkurlar hazırlayabilir.
Kazanılmak istenen okulun internet sitesindeki duyurulara bakarak sınav hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.

BESYO’ ya Nasıl Hazırlanılır?
Bunun için iyi bir fiziksel çalışma gerekmektedir.
İyi bir fiziksel çalışma yapıp en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için Bağcılar BESYO Spor Akademisi hazırlık kursu çok ideal bir seçenektir.

Bağcılar Hakkında
Bağcılar, İstanbul’un Avrupa yakasındaki bir ilçesidir. İstanbul’un en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip 3. ilçesidir. Bağcılar, proje ve yapı limiti dolduğu için son 15 yılda çok az nüfus artışı yaşamıştır.